10 ciekawostek, które sprawią, że Holandia Cię zaskoczy

Wyjazd zarobkowy do innego kraju może być również dobrą okazją do zapoznania się z jego kulturą, charakterem i specyfiką. Zdecydowanie Holandia jest takim krajem, który skrywa naprawdę sporo interesujących faktów na swój temat – część z nich może Cię zaskoczyć, a część nawet rozbawić.

  1. Mieszkańcy Holandii są największymi konsumentami lukrecji na świecie. Lubicie te słodycze? Można je dostać w naprawdę wielu miejscach
  2. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia holenderscy mężczyźni mają średnio 183,8 cm, co sprawia, że znajdują się na pierwszym miejscu, zestawiając ich z innymi nacjami
  3. Holendrzy są uznawani za wynalazców obecnego ginu, mimo, że przypisuje się ten zaszczytny fakt Brytyjczykom. Pierwotnie trunek ten nazywał się „jenever” i używano go do celów leczniczych.
  4. Według International Monetary Fund na mieszkańca holandii przypada trzynasty najwyższy dochód na świecie
  5. Kraj ten może pochwalić się również ciekawym rekordem – największa gęstość kabli w Europie występuje właśnie tam
  6. Lubisz śledzie? Holendrzy również – surowe śledzie z cebulą to jedna z popularnych przekąsek narodowych
  7. Ważna informacja dla koneserów mięsa – 70% światowego boczku pochodzi z Holandii
  8. Zgodnie z raportem ONZ o poczuciu szczęścia na świecie z 2013 r., Holandia została czwartym najszczęśliwszym krajem na świecie.
  9. Holendrzy bardzo lubią kolor pomarańczowy, mimo, że nie jest częścią ich flagi. „Oranje” to nazwa holenderskiej męskiej drużyny piłkarskiej, a ludzie noszą pomarańczę w Dniu Króla. Wszystko dlatego, że jest to kolor holenderskiej rodziny królewskiej.
  10. Największy pub w Europie znajdziecie właśnie w Holandii – Pub Drie Gezusters w Groningen. Tam zdecydowanie nie trzeba długo czekać na miejsce!

Jesteśmy pewni, że chociaż jedna z naszych ciekawostek była dla Ciebie zaskakująca. Holandia to naprawdę ciekawy kraj, który warto odkryć. Właśnie dlatego zachęcamy, aby zacząć od wyjazdu zarobkowego.