3 powody, dla których warto nauczyć się języka holenderskiego

Holandia to kraj, do którego codziennie przyjeżdża i emigruje ogromna liczba osób zza granicy. Większość ludzi w Holandii mówi po angielsku, lecz nie należy zakładać, że wszędzie się dogadacie. Codzienne funkcjonowanie w obcej kulturze i innym języku to dobra okazja, aby rozpocząć naukę. Mając chęć zintegrowania się z holenderskim stylem życia, znajomość języka jest niezbędna. Podajemy Ci 3 najważniejsze powody, dla których nauka holenderskiego sprawi, że pobyt w Holandii będzie o wiele bardziej satysfakcjonujący.

Łatwość nauki

Nauka języka holenderskiego sprzyja osobom, które mówią po angielsku. Powodem jest to, że angielski należy do indoeuropejskiej rodziny języków, podobnie jak holenderski. Struktura komunikowania tymi językami jest podobna. Ułatwieniem jest również fakt, że język holenderski przyjął wiele słów anglosaskich. W codziennej rozmowie Holender użyje kilku słów z gramatyki angielskiej. Opanowując zaledwie podstawy języka holenderskiego, rozmowa będzie o wiele łatwiejsza.

 

Uczestnictwo w dyskusji

Wspomnieliśmy już, że większość Holendrów mówi po angielsku. Jeśli jednak znajdziesz się w grupie holendrów, należy wziąć pod uwagę, że rozmowa będzie prowadzona głównie w języku holenderskim. Znajomość tego języka ułatwi zrozumienie rozmowy i możliwość wyrażenia opinii. Ponadto, Holendrzy naprawdę doceniają, gdy cudzoziemiec mówi po holendersku. Nie ma znaczenia, że nie posługujesz się nim biegle, mieszkańcy Holandii są mili i zawsze chętnie pomogą Ci nauczyć się języka.

 

Możliwość poznania kultury

Kultura wykracza poza to, co można zobaczyć. Kulturę można interpretować jako możliwość poznania historii i sztuki danego kraju, ale także obejmuje komunikację niewerbalną, taką jak język ciała, określone zachowania, gestykulację. Znajomość języka daje możliwość zobaczenia i poznania zupełnie innych aspektów funkcjonowania w danym kraju. Doświadczysz zupełnie innych zachowań w różnych sytuacjach – od zakupów w sklepie po wizycie w teatrze. Naprawdę warto!