5 zajęć, których możesz się podjąć w Holandii

Holandia – kraj tulipanów, słynący z kolorowych krajobrazów, kojarzący się z sielanką i wiatrakami. Jednak pod wypływem dużego napływu Polaków do Holandii w celach zarobkowych ten sposób myślenia ulega stopniowej zmianie. To co przede wszystkim wyróżnia Holandię na tle innych krajów Unii Europejskiej oferujących pracę dla Polaków, to możliwość pracy stałej lub sezonowej ale także atrakcyjne warunki pracy czy koszty zakwaterowania. Jednym słowem – można sporo zarobić.

Holenderski rynek pracy oferuje ponadto zatrudnienie praktycznie każdemu Polakowi, nawet bez jakiegokolwiek wykształcenia czy doświadczenia. Pracę tutaj można znaleźć m.in. w magazynach (np. w przemyśle samochodowym czy elektronicznym, przy produkcji lekkiej różnych towarów przemysłowych. Dosyć dużo miejsc pracy znajdziemy np. przy pakowaniem towarów.

Poznaj 5  przykładowych prac, które będziesz mógł wykonywać wyjeżdżając do Holandii:

Elektryk

Praca na tym stanowisku może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadamy już pewne doświadczenie i uprawnienia typu SEP. Wykwalifikowani elektrycy ze znajomością języka obcego mogą liczyć na zatrudnienie na obiektach komercyjnych typu biura, hale czy centra handlowe. Charakter takiej pracy polega m. in. na montażu systemów CCTV, INTERNET i ALARM. Jako elektryk możesz zarobić nawet 12,50/h.

Zobacz

Kierowca

Jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii C + E z wpisanym kodem 95 możesz liczyć na zatrudnienie jako kierowca. Wynagrodzenie na tym stanowisku waha się od 2250 do 2500 Euro miesięcznie i uzależnione jest m. in. od doświadczenia. Dużym atutem będzie znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu komunikatywnym.

Zobacz

Pracownik produkcji spożywczej

Oferta pracy na stanowisku pracownika produkcji spożywczej skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie posiadają doświadczenia i specjalistycznego wykwalifikowania. Praca zapewniona jest w firmach o ugruntowanej pozycji, w których wykonywane będą czynności w sektorze produkcyjnym, przy sortowaniu, pakowaniu, produkcji, konfekcjonowaniu produktów spożywczych jak i przemysłowych. To na co możesz liczyć to przede wszystkim: pełny wymiar godzin, opieka koordynatorów, w pełni wyposażone zakwaterowanie oraz stawka na poziomie 8,96 euro/h.

Zobacz

Rzeźnik

Do pracy w rzeźniach poszukuje się osób, które nie boją się pracy fizycznej oraz w chłodniach. Zatrudnienie zagwarantuje Ci m.in. stawki obowiązujące z holenderskim systemem CAO, dojazdy, ubezpieczenia oraz umowę o prace na holenderskich warunkach w języku polskim.

Zobacz

Operator wózka widłowego

Dla osób, które posiadają uprawnienia na wózki widłowe praca w Holandii da możliwość zatrudnienia na stanowisku  operatora  wózka widłowego, który będzie wykonywał czynności w centrach logistycznych oraz magazynach. Praca polega na transporcie związanym z obsługą magazynów, pracami ręcznymi oraz kontrolą jakościową i ilościową.

Zobacz

Pracownik na każdym z 5 wymienionych stanowisk może liczyć na opiekę koordynatorów na terenie Holandii oraz zakwaterowanie czy dojazdy do miejsca pracy. Po twojej stronie pozostaje tylko przygotowanie odpowiednich dokumentów aplikacyjnych oraz chęć wyjechania za granicę aby odłożyć pieniądze na wyznaczony cel!