Co spakować i jak spakować na wyjazd do Holandii? Część 1/2.

Pakowanie może być stresujące. Zwłaszcza jeżeli robi się to na ostatnią chwilę! Podczas pakowania ważne jest nie tylko spakowanie ubrań w małą walizkę, ale też to, w jakim celu wyjeżdżamy. Jeżeli planujecie skorzystać z naszych ofert pracy w Holandii, na pewno przyda Wam się lista co ze sobą zabrać. Postanowiliśmy zrobić tę listę za Was, abyście nie musieli się tym martwić! Lista jest podzielona na dwie części. Prezentujemy pierwszą, w której opisujemy, w co się spakować, jakie dokumenty ze sobą zabrać i przypomnimy o lekach, których nie wolno pominąć.

Plecak, czy walizka?

Zanim zaczniemy pakować ubrania, musimy wybrać to, w co je wpakujemy. Warto wiedzieć, czy miejscowość, do której jedziemy, ma równe drogi i wyremontowane chodniki. Nie ma nic gorszego niż ciągnięcie za sobą walizki po błocie albo dziurach. W tym wypadku lepiej wziąć wygodny plecak.
Sprawdź pogodę!

Lepiej być przygotowanym na deszczowe ewentualności, nawet jeśli pogoda 14-dniowa prezentuje się słonecznie. Do walizki lub plecaka dobrze jest upchnąć płaszcz przeciwdeszczowy albo parasolkę. Nie zaszkodzi, a może uratować od przeziębienia!

Dokumenty!

    Jedna z najważniejszych rzeczy na liście do spakowania! Upewnij się dwa razy, czy spakowałeś:

  • Paszport (czy jest ważny?)
  • Drugi dokument tożsamości (przechowuj osobno w przypadku, gdy zgubi się paszport)
  • Prawo jazdy, jeśli zamierzasz podróżować samochodem (po upływie 6 miesięcy od daty wpisu do rejestru mieszkańców polskie prawo jazdy wygasa i trzeba wyrobić nowe)
  • Karta pokładowa (wydrukuj ją lub zapisz na smartfonie, żeby zaoszczędzić czas na lotnisku)
  • Kopie dokumentów, noszone oddzielnie w razie zgubienia
  • Złóż wniosek o kartę bankową z bezpłatnymi wypłatami z bankomatu i ewentualnie kartę kredytową bez opłat za transakcje zagraniczne
  • Polisa ubezpieczeniowa, którą warto skopiować i zapisać na telefonie
  • Dowody szczepień, jeśli są konieczne

Leki!
Trzy razy upewnij się, czy aby na pewno je masz! Wybierz przede wszystkim najważniejsze lekarstwa i ewentualnie recepty. Oprócz tego dokup leki przeciwbólowe, te na wypadek biegunki podczas podróży, ale też coś przeciwko ukąszeniom lub krem z filtrem na upalne dni.

Uwaga: przed pakowaniem ułóż wszystko na podłodze albo na łóżku i dwa razy upewnij się, czy na pewno wszystko masz! Lepiej o niczym nie zapomnieć!

I to by było na tyle w pierwszej części naszego poradnika przygotowania do wyjazdu. Śledźcie nas na Facebooku, żeby być na bieżąco i upewnić się, że druga część poradnika Wam nie umknie!