Czas na citybreak: Eidhoven

Citybreak to świetna forma turystyki i dobra okazja do zobaczenia nowego miejsca. Tym razem wzięliśmy pod lupę Eindhoven. Chcemy Cię przekonać, że to miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. Określane przez niektórych jako ‘the city of light’ jest piątym co do wielkości miastem w Holandii. Technologiczny gigant Philips w 1981 r. założył tam pierwszą fabrykę żarówek, co znacznie wpłynęło na rozwój miasta. Od tego momentu Eindhoven jest kojarzone z innowacjami i technologią. Podkreślając ten fakt, co roku jest organizowany słynny ‘Glow festival’. Odbywa się w listopadzie i w czasie tego tygodnia, większość miasta jest niezwykle oświetlona.

Wiele miejsc gdzie dobrze zjesz

Oprócz wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych w Eindhoven, miasto oferuje całkiem sporo miejsc, w których można usiąść i zjeść coś pysznego. Niezwykle ciekawym punktem na gastronomicznej mapie miasta jest „Down Town Gourmet Market”. Odwiedzając tę halę pełną jedzenia z różnych zakątków świata, będziesz mieć możliwość odbycia różnorodnych podróży kulinarnych z jednego miejsca, położonego w samym centrum Eindhoven. Koniecznie sprawdźcie Stratumseind, czyli dzielnicę rozrywkową. Właśnie tam znajdziecie najdłuższą ulicę z pubami w Holandii, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Poznajcie Strijp S.

Niegdyś ta dzielnica była dostępna tylko dla pracowników Philips, a obecnie pełni funkcję kulturalno-usługową. Wiele starych fabryk zostało teraz przekształconych w restauracje, kreatywne miejsca pracy, sklepy itp. Het Klokgebouw była pierwszą fabryką, która została przeprojektowana i teraz służy jako miejsce do organizacji wielu wydarzeń w Strijp S.

Architektura Eindhoven naprawdę zaskakuje. W mieście znajduje się łącznie 140 zabytków. Miasto jest również przepełnione sztuką, a w parku miejskim znajduje się ponad 30 dzieł. Tym samym jest tutaj wiele ciekawych muzeów, jak również jeden z największych teatrów w Holandii.