Czy Holendrzy lubią Black Friday?

Czy Holendrzy lubią Black Friday?

Mogłoby się wydawać, że wszyscy lubimy zakupy. Ulegamy promocjom i innym zabiegom marketingowym. Jednak jest wiele powiedzonek i stereotypów na temat różnych narodowości i ich podejścia do wydawania pieniędzy. A jak to jest z mieszkańcami Holandii? W związku z nadchodzącym świętej promocji, czyli Black Friday prześledźmy jak, to wygląda u Holendrów.

Skąpy jak holender?

Holendrzy zdają sobie sprawę z tego, że uchodzą za naród skąpy. Wydają pieniądze w sposób przemyślany. Sami o sobie mówią, że są najoszczędniejszym narodem na świecie. Mieszkańcy Holandii wydają się być dumni ze swojego podejścia. Ich narodowym przysłowiem jest zuinigheid met vlijt bout huizen alskastalen co oznacza: oszczędność i staranność buduje domy jak pałace. Czy to oznacza, że Holendrzy potrafią oprzeć się pokusie wysokich przecen w Black Friday? Niekoniecznie.

Black Friday po holendersku

Niektóre źródła podają, że zainteresowanie konsumentów Black Friday podwoiło się i ostatnich latach. Niezależnie od narodowości praktycznie każdy z nas reaguje z entuzjazmem, gdy widzi komunikat „wielka obniżka” lub „-70%”. To naturalne, a sprzedawcy i reklamodawcy o tym wiedzą. Nie ma w tym nic dziwnego, że ulegamy promocjom. Przecież pracuje nad nimi sztab specjalistów. Każdy lubi upolować coś na wyprzedaży.

Oszczędność, a podatność na promocję

Holendrzy mają opinię oszczędnych, a nawet skąpych. Jednak nigdy nie można generalizować. Na pewno bez problemu znajdziemy wielu mieszkańców Niderlandów, którzy uwielbiają zakupy. Warto też odróżnić zakupowe święto jakim jest Black Friday od tego, jak na co dzień robi się zakupy. Od czasu do czasu każdy z nas ulega promocją. A przecież kupienie czegoś taniej to w pewnym sensie oszczędność!

Każdy ma inne podejście do zakupów

A co Ty myślisz o kupowaniu w Black Friday? Lubisz zakupy? Czy tak jak stereotypowy Holender trzymasz portfel zamknięty? A może chciałbyś ulec szałowi przecen, ale poszukujesz obecnie pracy? Temu możemy zaradzić. Zobacz nasze aktualne oferty pracy. https://www.mcdo-it.pl/#aktualne-oferty.  Znajdź coś dla siebie i ciesz się stabilnym zatrudnieniem. Pomożemy Ci załatwić wszystkie formalności związane z wyjazdem. Zadzwoń do nas. +48 509 487 894