Dlaczego warto chodzić na targi pracy?

Dlaczego warto chodzić na targi pracy? Targi pracy to coraz popularniejsza forma szukania pracy. Dlaczego warto się na nie wybrać i jak najlepiej się do nich przygotować, aby zdobyć dobrą pracę?

Targi pracy – Twoja szansa na dobrą pracę

Nie ma wątpliwości co do tego, że targi pracy stają się w Polsce coraz popularniejsze. Pojawiają się na nich tłumy osób. Hale, które wynajmuje się do organizacji targów zastawione są stoiskami różnych firm.

Targi są wielką szansą zarówno dla poszukujących pracy jak i dla samych przedsiębiorców. Firmom zależy na pozyskaniu pracowników oraz zaistnieniu w świadomości konsumentów. Targi są więc dla nich formą reklamy. Takie targi to dla nas doskonała okazja do poznania firm, o których nawet nie wiedzieliśmy, że istnieją.

Gdy coś nas zaciekawi, warto podejść i porozmawiać z rekruterem. Udzieli nam odpowiedzi na temat firmy oraz ofert pracy. Gdy jakaś oferta nam się spodoba – zostawmy w stoisku swoje CV! Zostanie ono wpisane do bazy kandydatów i całkiem możliwe, że za jakiś czas dostaniemy zaproszenie na rozmowę o pracę. Czasami zdarza się, że ktoś zainteresuje rekrutera na tyle, że od razu zostaje umówiony na spotkanie!

Jak przygotować się do targów?

Napisanie i wydrukowanie CV to tylko jedna z wielu rzeczy, które warto zrobić przed pójściem na targi. Nie musimy się na nich zjawiać zupełnie w ciemno. Lepiej będzie, jeśli sprawdzimy całe wydarzenie wcześniej i zrobimy sobie plan działania. Jak się do tego zabrać?

Targi pracy ogłaszane są z dużym wyprzedzeniem. Z reguły są wiosną lub jesienią i dotyczą większych miast. Warto odnaleźć stronę www takich targów. Znajdziemy tam informacje o firmach, które się tam pojawią. Już na tym etapie możemy sprawdzić, czy coś nas interesuje. Gdy już znajdziemy się na wydarzeniu, wystarczy, abyśmy odnaleźli firmę, która nas zaciekawiła.

Następnie warto zrobić sobie listę pytań. O co można pytać na targach pracy? Podamy kilka przykładów:

  • Jakie są aktualne oferty?
  • Jakie są warunki pracy?
  • Jaki rodzaj umowy dostaniemy?
  • Jakie wymagania są na dane stanowisko?
  • Na jaki okres czasu podpisywana jest umowa?
  • Jak pracodawca nam pomoże jeśli szukamy pracy za granicą?
  • Jakie papiery i dokumenty musimy donieść?

McDo-It na targach

Z niektórymi pracodawcami łatwo podjąć współpracę. Takim przykładem jest właśnie McDo-It. Staramy się, aby proces rekrutacji był jasny i łatwy. Chcemy, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie wśród udostępnianych ofert. To dlatego często zgłaszają się do nas absolwenci szkół, studenci, osoby bezrobotne, ale także ludzie, którzy chcą dzięki pracy poznać nowy kraj.

Najważniejszym warunkiem jest oczywiście posiadanie 18 lat i chęć zarabiania pieniędzy w Holandii. Co ważne, McDo-It roztacza pełną opiekę nad pracownikami  oraz gwarantuje zakwaterowanie.

My również staramy się pojawiać regularnie na targach pracy i chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania. Pojawimy się 16 marca 2018 na targach pracy w Lublinie!