Holandia, która nie pozwoli Ci na nudę

Szukając miejsca, do którego moglibyśmy wyjechać do pracy na wakacje, każdy z nas kieruje się nie tylko wysokością zarobków. Wybieramy miejsce, w którym także czas wolny nie będzie czasem zmarnowanym, ponieważ to na pewno nie przysporzyłoby mu szczęścia. Firma McDo-It wie, co robi, oferując miejsca pracy w pełnym wydarzeń kraju, którym jest Holandia.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tej możliwości, czeka Cię cały wachlarz sposobów na wartościowe i przyjemne spędzanie czasu wolnego. Już w lipcu kraj ten odwiedzi kilka światowej klasy zespołów i solowych muzyków, takich jak polska trashmetalowa legendarna grupa Acid Drinkers, jeden z najbardziej uhonorowanych artystów wszechczasów Elton John, ikona metalu Metallica, kultowa amerykańska formacja Bon Jovi czy kanadyjski zespół Three Days Grace grający szeroko rozpowszechniony metal alternatywny. Jak widać, okazji do rekreacji dla fanów muzyki nie brakuje.

Znajdzie się też coś dla miłośników motoryzacji, ponieważ pod koniec lipca w Assen odbędzie się będący częścią Grand Prix wyścig motocyklowy o nazwie Assen TT, w którym zmierzą się najlepsi kierowcy z całego świata. Tor w Assen cieszy się opinią jednego z najlepszych torów wyścigowych na świecie, zarówno dla widowni jak i dla kierowców. Ponadto wyścig ten cieszy się niemalże stuletnią tradycją, ponieważ jego pierwsza odsłona miała miejsce w 1925 roku, co czyni z niego najdłużej funkcjonującym wyścigiem w kalendarzu zawodów Grand Prix.

Słynąca między innymi z serów Holandia jeszcze przez kilka miesięcy będzie chwalić się produkowanymi tam od 1365 roku serami, które aż do końca września będzie można kupić podczas targu serów w Alkmaar. Jest to nie lada gratka dla smakoszy, którzy chcieliby spróbować sera wykonywanego na bazie tradycyjnej receptury. Ale nie tylko w Alkmaar Holandia chwali się serami. Również w Goudzie chwali się swoim serem, którego nazwę zna chyba każdy człowiek, bo brzmi ona tak samo jak nazwa miejscowości, w której zaczęła się jego tradycja. Tutaj również prowadzi się serowy rynek, który potrwa do końca sierpnia i odbywa się w kultowym budynku nazywającym się Goudse Waag. Dodatkowo wszystkie sery dostarczane są na miejsce na starych powozach ciągniętych przez konie, co całemu wydarzeniu nadaje dodatkowy charakter.