Holandia szuka rąk do pracy! Ile można zarobić?

Zapotrzebowanie do pracy w Holandii wciąż rośnie. Według danych z podsumowania ekonomicznego za rok 2018 Holandia potrzebuje 50 tysięcy pracowników rocznie, by utrzymać tempo rozwoju. Co ważne, w obecnej sytuacji pracowników kraj ten może pozyskać tylko z zagranicy. Jest to świetna wiadomość dla Polaków szukających lepszych zarobków za granicą.

W 2018 roku stopa bezrobocia w Holandii wynosiła 3,9%. Co ważne tendencja jest spadkowa i szacuje się że jeszcze w tym roku spadnie ona 0.3 punktu procentowego do 3,6%. Analizy przewidują, że utrzyma się właśnie na tym poziomie jeszcze w 2020 roku.

Według danych Agencji CBS analizującej sytuację ekonomiczną krajów Beneluksu do Holandii w ubiegłych latach przybyło bardzo dużo imigrantów ekonomicznych z innych krajów Unii Europejskiej. Dużą cześć imigrantów ekonomicznych stanowili Polacy, a także mieszkańcy Europy Środkowo-Wschodniej. Według szacunków było to ok 750 000 ludzi. Nasi rodacy najczęściej pracują w branżach takich jak transport, przetwórstwo mięsne, logistyka czy sortowania i pakowania. Polaków w Holandii nadal przybywa, czego głównym powodem mogą być lepsze zarobki i perspektywy pracy.

Holandia to kraj, który bardzo często oferuje prace na umowę w języku polskim, zgodną z prawem holenderskim. Nie musimy obawiać się tutaj nieuczciwości, problemów z legalną praca czy ukrytych kosztów i niespodzianek.

Ile można zarobić?

Decydując się na pracę i aplikując poprzeć McDo-It Twoja wypłata jest uzależniona od wielu czynników, a kwota jaką możesz zarobić waha się w granicach od 200 do 300 Euro netto na tydzień. 200 – 300 Euro netto na tydzień to Twoje wynagrodzenie już po odliczeniu potrąceń za mieszkanie i podatków.
Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem do pracy w Holandii – Aplikuj!