Holandia zyskuje na Brexicie. Tworzy setki miejsc pracy!

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpływa pozytywnie na zainteresowanie Holandią jako miejscem wartym emigracji zarobkowej. Jak się okazuje, kraj tulipanów staje się prawdziwym Eldorado dla pracowników tymczasowych! Pracodawcy oferują przede wszystkim pracę w branży logistycznej oraz produkcyjnej.

Brexit był powodem, dla którego już ponad 18 firm zdecydowało się na przeniesienie się z Wielkiej Brytanii do Holandii, tworząc przy tym blisko 500 nowych miejsc pracy, a jest to dopiero początek. W najbliższych latach przewiduje się kolejne migracje firm. Co więcej, została powołana specjalna agencja rządowa, której celem jest nakłonienie jak najwięcej przedsiębiorstw, aby przeniosły swoje siedziby właśnie do Holandii. Wszystko zależy oczywiście od wyników rozmów pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią i ich wyników, jednakże już prowadzi się rozmowy z ponad 200 kolejnymi firmami.

 

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż Holandia jest po Wielkiej Brytanii i Niemczech głównym kierunkiem migracji zarobkowej naszych rodaków wzrost miejsc pracy jest świetną wiadomością! Polacy chętnie decydują się na wyjazd do Królestwa Niderlandów, ponieważ można tam znaleźć bardzo atrakcyjne warunki pracy, legalność zatrudnienia oraz możliwość pracy tymczasowej.

Sytuacja związana z Brexitem skutecznie odstrasza obywateli Unii Europejskiej od podejmowania pracy w Wielkiej Brytanii, która od 2004 roku była głównym kierunkiem migracji Polaków. Jednakże wpływa pozytywnie na warunki pracownicze panujące w Holandii, na którą coraz chętniej spoglądają nasi rodacy. Zagraniczne firmy przenoszące się do Holandii rzutują również na zwiększenie się konkurencyjności na rynku pracy, co przekłada się na polepszenie się warunków finansowych pracowników. Dzięki obecności takich firm bezpośrednio lub pośrednio zatrudnionych w Holandii jest 1,4 miliona pracowników. W ubiegłym roku ponad 350 firm z zagranicy zainwestowało w Holandii przeszło 1,67 miliarda euro.

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad wyjazdem zarobkowym do Holandii – Zrób to!