Jaaropgaaf
czyli Holenderski PIT

Otrzymaj swój zwrot podatku za pracę w NL. Jaaropgaaf nazywany jest potocznie Jarografem i jest to nic innego jak zaświadczenie o dochodach i zapłaconej zaliczce na podatek dochodowy, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Jego posiadanie jest konieczne, by móc ubiegać się o zwrot podatku za pracę w Holandii. Jarograf powinniśmy otrzymać najpóźniej do połowy marca. Jest to holenderski odpowiednik polskiego PIT-u (zawiera dane na temat dochodów, kwoty zapłaconego podatku, wysokość składek ubezpieczeniowych itp.)

Zgubiłem Jarograf, co teraz?

Pamiętaj! Jeżeli nie otrzymałeś, bądź zgubiłeś swoją kartę podatkową (Jarograf) koniecznie skontaktuj się ze swoim holenderskim pracodawcą (lub pracodawcami, jeśli było ich więcej). Od każdego pracodawcy powinieneś dostać osobny Jarograf.

Co zrobić, żeby uzyskać zwrot podatku?

Po przesłaniu deklaracji podatkowej – zazwyczaj wykonuje się to przez księgowego – holenderski urząd podatkowy, prześle Ci decyzję o nazwie Voorlopige Aanslag / Aanslag z informacją o przyznanej ci kwocie zwrotu podatku. Po otrzymaniu decyzji pozostaje jedynie czekać na przelew, a czeka się dość długo. Jest to od 3 do nawet 6 miesięcy.

Wszyscy pracownicy McDo-It otrzymują Jaaropgaaf drogą mailową. Jeśli macie jakiekolwiek problemy z uzyskaniem tego dokumentu, piszcie do nas na adres kontakt@mcdoit.nl, bądź w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Co jeśli nie złożę zeznania?

Złożenie deklaracji podatkowej jest obowiązkowe. Jeśli z jakichś przyczyn nie wyślesz swojego zeznania, otrzymasz powiadomienie z dokładną datą. Będzie to ostatni dzwonek na dopełnienie formalności, w przeciwnym razie zostanie nałożona na Ciebie kara w wysokości 226 euro, która będzie bezpośrednio pobrana z Twojego konta.