Jak nauczyć się podstaw języka obcego? 4 proste kroki.

Wyjazd do pracy za granicę przez agencję znacznie ułatwia adaptację do nowego środowiska. Bardzo często nie ma potrzeby, aby porozumiewać się w języku obcym, ponieważ to agencja załatwia wszystkie formalności. Jednakże, przebywanie w innym kraju daje możliwość aktywnej nauki języka, który można wykorzystywać podczas codziennego funkcjonowania. Jak pogodzić naukę języka z codziennymi obowiązkami?

  1. Ucz się regularnie

Regularny czas poświęcony na pracę nad swoimi umiejętnościami językowymi to klucz do sukcesu. Zarezerwuj konkretną godzinę w codziennym planie dnia. Intensywność zależy od Ciebie: możesz uczyć się codziennie, co drugi dzień lub raz w tygodniu. Chwila poświęcona regularnie na naukę przyniesie bardzo duże efekty w przyszłości.

  1. Ustal wymierne cele

Zdefiniowanie jasnych i wymiernych celów zmotywuje do codziennej nauki. Możesz postawić sobie cele takie jak „ukończyć pięć lekcji kursu w dwa tygodnie” lub „spędzić siedem godzin w tygodniu na nauce”. Staraj się dążyć do czegoś, co możesz osiągnąć. Dodatkowo swoją naukę możesz urozmaicić codziennymi czynnościami – kupowaniem biletów do kina, dzwonieniem do działu obsługi klienta, wypełnianiem formularza online lub wysyłaniem tekstu znajomemu w języku docelowym.

Pamiętaj, że używanie języka w świecie rzeczywistym sprawi, że język ożyje!

  1. Znajdź partnera do nauki

Nawet jeśli siedzisz samotnie przy komputerze, nie jesteś jedynym uczącym się nowego języka. Spróbuj stworzyć okazje do ćwiczeń, zarówno w trybie online, jak i offline.

Istnieje wiele osób takich jak Ty, a Internet zapewnia kilka możliwości kontaktu. Możesz wysłać wiadomości mailowe, używać Skype’a, aby poprowadzić rzeczywistą konwersację lub porozmawiać za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Mieszkając w Holandii miej oko na kawiarenki językowe. Często są one organizowane przez szkoły językowe lub biblioteki.

  1. Spróbuj różnych metod

Nauka języka w domu nie wiąże się wyłącznie z jedną opcją pozyskiwania wiedzy. Warto połączyć kilka metod nauki – darmowe aplikacje językowych, grup społecznościowe czy internetowe kursy. Radio, telewizja i filmy są również bardzo przydatne do osłuchania się z językiem. Istnieje nieskończona liczba quizów językowych, gier, aplikacji czy tutoriali.

Źródło: