Jak radzić sobie z rozłąką z rodziną?

Często się zdarza, że z powodu sytuacji finansowej decydujemy się na pracę za granicą. Jak radzić sobie z rozłąką z bliskimi podczas dłuższej nieobecności w domu? Dzisiaj podpowiemy kilka pomysłów, dzięki którym praca w Holandii stanie się wspaniałym przeżyciem i nie dojdzie do spadku motywacji z powodu tęsknoty.

Poznaj nowe miejsce

Holandia to piękny kraj pełen atrakcji, które możesz zwiedzić i poznać. Po prostu wybierz się na spacer i oswój się z układem ulic. Poszukaj miejsc, które Cię zainteresują. Może to być knajpka, basen albo miejsce, w którym będziesz mógł posłuchać muzyki na żywo. Dzięki temu nowe miasto przestanie być obce. Będziesz się czuł pewniej i będziesz miał więcej pomysłów na spędzenie czasu po pracy.

Nawiąż przyjaźnie

Dzięki pracy w McDo-It będziesz miał kontakt z innymi Polakami, nie będziesz więc samotny. Jeśli znasz język angielski lub niderlandzki w stopniu komunikatywnym, spróbuj po prostu poszukać znajomych wśród Holendrów!

Ucz się!

Postaw przed sobą jasny cel, który postarasz się osiągnąć podczas pobytu za granicą. Nauka języka, rozwijanie swojego hobby, zdobywanie nowych kompetencji. Wszystko to będzie dobrą odskocznią, ponadto może zaprocentować po powrocie do domu.

Załóż bloga

Bardzo często osoby przebywające na emigracji zaczynają pisać blogi i relacjonować swój wyjazd szerszemu gronu użytkowników. Możesz pisać klasycznego bloga, kręcić filmiki na Youtube albo założyć fanpage na Facebooku. A to nie wszystkie możliwości! Obecność w internecie sprawi, że będziesz mieć kontakt z dużą ilością ludzi, a samo tworzenie bloga będzie świetną zabawą!

Odwiedzaj rodzinę

Jeśli tylko masz okazję pojechać na weekend lub święta do domu – zrób to! Odwiedziny zniwelują tęsknotę i utwierdzą Cię w przekonaniu, że wyjazd nie oznacza zerwania dobrych relacji z rodziną. Pobyt w swoim kraju pozwoli odsapnąć Ci od pracy.

Dzwoń i rozmawiaj!

Dzisiejsza technologia pozwala na nieskrępowaną komunikację z całym światem. Dzwoń regularnie do rodziny. Możesz też wykorzystać Messengera, Skype’a lub inne aplikacje, które wystarczy zainstalować na swoim komputerze lub telefonie. Możesz za ich pomocą pisać do rodziny, przesyłać zdjęcia lub porozmawiać na żywo. Włączona kamera pozwoli Ci się z nimi zobaczyć i podzielić swoimi przeżyciami związanymi z zagranicą.