Jesień w Holandii – aktywne spędzanie czasu, niezależnie od pogody. 

Wiele naszych codziennych zajęć i planów bazuje na odpowiedniej pogodzie – a jak wiadomo – pogody nigdy nie zaplanujemy, szczególnie nie jest ona pewna na jesień. W Holandii w okresie jesiennym często towarzyszą nam uciążliwe deszcze, które hamują naszą chęć wychodzenia z domu. Bywają jednak dni słoneczne, kiedy to wokół nas maluje się magiczny, kolorowy pejzaż spadających liści. W obu tych przypadkach nie warto zamykać się w domu, dlatego poniżej proponujemy idealne sposoby spędzania czasu – zarówno w te deszczowe jak i słoneczne dni. 

Jeżeli pogoda dopisze, koniecznie udaj się do Veluve. Jest to obszar pokryty w głównej mierze lasem, jednak składają się na niego również wrzosowiska, kilka małych jezior i największe w Europie zaspy piasku. W miejscu tym występują zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste, można tutaj podziwiać ponad 500 gatunków roślin. Warto wziąć ze sobą koc, jedzenie i udać się na jesienny spacer zakończony piknikiem na łonie natury. 

Jak już wspominaliśmy, jesień nie musi wiązać się z siedzeniem w domu – Holandia oferuje nam wiele atrakcji oraz rozrywek. Ciekawym miejscem jest Muzeum Philips, znajdujące się w pierwszej fabryce żarówek tej firmy. Odwiedzający mają możliwość poznania całej historii, wielu ciekawostek oraz informacji dotyczących założycieli marki. Wystawa rozpoczyna się od XIX wieku, gdy jeszcze normą było zapalanie świec i ukazuje technologiczne zmiany aż do dnia dzisiejszego. Muzeum z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym, jak i tym starszym turystom. 

Kolejnym interesującym muzeum jest Narodowe Muzeum Wojskowe w Soesterberg. Zwraca ono uwagę na znaczenie holenderskich sił zbrojnych w przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Kolekcja muzem obemuje około 400 000 obiektów z kolekcji narodowej. Zaczynając od przedmiotów z epoki kamienia, poprzez miecze i zbroje ze średniowiecza, aż po obecny system uzbrojenia holenderskich sił zbrojnych. Możemy również podziwiać tam samoloty, armaty oraz czołgi, w tym siedem różnych myśliwców walki powietrznej. Eksponaty oraz przedstawiona historia z pewnością przypadnie każdemu do gustu.

Atrakcją dla rodzin, jak i grup znajomych będzie The Escape Hunt Experience, czyli popularna gra, której towarzyszy dreszczyk emocji. Escape Hunt łączy koncepcję ucieczki z pomieszczeń z ekscytującym motywem detektywistycznym. Całej przygodzie towarzyszą zagadki, które musimy rozwiązać, aby wydostać się z pokoju i odnaleźć sprawcę morderstwa. Jest to wyjątkowa i ekscytująca atrakcja, pobudzająca kreatywne myślenie. 

Nie przesiedźmy jesieni w domu, pamiętajmy o tym, ile wspaniałych atrakcji nas po wyjściu.