Kim jest typowy mieszkaniec Holandii?

Wyjazd do Holandii wiąże się z możliwością spotkania Holendrów. Choć w swojej pracy możecie ich nie spotkać, jeśli wyjedziecie z przyjaciółmi na miasto, to niemalże na pewno się to zdarzy. Przedstawiamy garść ciekawych informacji o obywatelach Holandii, jednak trzeba pamiętać, że niektóre z nich mogą być jedynie zwykłymi stereotypami.

Spotkanie z Holendrami

Jeżeli chodzi o pierwsze spotkanie mieszkańca Holandii, to należy wiedzieć, że nie poda on ręki tak często, jak Polacy. Gdy w grę wchodzi dobra znajomość, Holendrzy będą chcieli się powitać trzema buziakami w policzek (nie dotyczy powitań mężczyzn). Dżentelmeni nie będą mieć w Holandii łatwo, ponieważ komplementy lub całowanie w rękę jest kłopotliwe dla kobiet. Kiedy już kogoś bardzo dobrze znamy i składamy mu wizytę, zazwyczaj powinniśmy przynosić gospodyni kwiaty. Jeśli wizyty są częste: butelkę wina.

Uczciwość przede wszystkim

Holendrzy są bardzo uczciwi. To jedna z najważniejszych cech charakteru, a słodkie kłamstewka lub pół-prawda to dla nich coś niestosownego.

Emocje i ich pokazywanie

A raczej ich ukrywanie, ponieważ Holendrzy raczej nie pokazują zachwytu. To samo tyczy się konfliktów, w których Holender raczej stara się zachować spokój. Czasem jednak lepiej jest wyrzucić wszystkie urazy, żeby nie nosić ich w sercu. Jeśli Holender się z kimś przyjaźni, to z reguły lubi sobie pożartować i podrwić. Docinki przyjacielskie mają za zadanie rozśmieszać i zacieśniać więzi, a nie obrażać.

Nie dotykaj kobiet

Kontakt cielesny jest dla Holenderek bardzo kłopotliwy. Starają się one za wszelką cenę unikać kontaktu z nieznajomym, więc podczas pierwszego “Cześć” lepiej jest odmówić stosowania zasady trzech buziaków czy choćby delikatnego przytulenia.
Reasumując: najlepiej jest być uprzejmym, uśmiechać się i być osobą szczerą. Wtedy mamy szansę na przyjaźń z obywatelami Holandii.