Praca w Holandii poza sezonem – co i jak?

Wakacje dla uczniów już dobiegły końca, a już wkrótce do nauki wrócą także studenci. Dlatego też większość pracowników albo już wróciła z pracy za granicą, albo wkrótce wróci. Sprawia to, że w zakładach pracy za granicą zwalniają się miejsca i potrzebni są nowi pracownicy. Czy znaczy to, że praca za granicą może być atrakcyjna także poza sezonem?

Dlaczego miałoby tak być?
W czasie sezonu w przedsiębiorstwach zatrudniani są dodatkowi pracownicy na okres trzech-czterech miesięcy. Zazwyczaj są to osoby młode, studenci lub uczniowie, którzy po wakacjach wracają do domów. Wtedy firmy poszukują nowych pracowników na dłuższy czas. Warto zwrócić uwagę na fakt, że mniejsza ilość rąk chętnych do pracy może wiązać się ze wzrostem stawki na godzinę lub inną atrakcyjnością ofert, na które może liczyć potencjalny pracownik.

W jakich branżach warto szukać pracy?
Przede wszystkim w sortowniach owoców i warzyw, ponieważ jesienią to właśnie tam potrzebna jest największa ilość pracowników. W dużej części takich ofert nie jest wymagana znajomość języka. Warto tutaj mieć już jakieś doświadczenie w pracy na produkcji, jednak nie jest ono obowiązkowe. Stawki w tego typu pracy często są dość wysokie, a praca nie jest skomplikowana.
Pracę bez problemu znajdziemy również w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i magazynowaniem żywności, w przetwórniach owoców i warzyw oraz w wielu innych mniej popularnych branżach.

Jak znaleźć pracę w Holandii poza sezonem?
Najlepiej z McDo-It! Jesteśmy firmą doświadczoną w pośrednictwie pracy w tym pięknym kraju. Pomagamy w wypełnieniu wszelkich formalności, rzetelnie przedstawiamy ofertę, a także wspieramy pracowników, którzy zdecydują się na wyjazd do pracy z nami. Na naszej stronie znajdują się nie tylko oferty, ale również praktyczny poradnik. Pisaliśmy w nim o tym, co trzeba, a co warto ze sobą zabrać. Jest tam również garść przydatnych porad i odpowiedzi na pytania, które najczęściej zadają nam pracownicy, którzy wyjeżdżają z nami do pracy.

Praca za granicą poza sezonem dla wielu osób może być szansą na korzystniejsze warunki i znacznie wyższy poziom życia. Właśnie dlatego warto wyjechać i spróbować swoich sił, jeśli chcemy zmienić otoczenie i poszerzyć swoje horyzonty lub nie możemy znaleźć atrakcyjnej pracy w rodzimym kraju.